Mammoth Classic+ 80 (80x80x180cm)
Mammoth este o companie olandeză care se numără printre pionierii camerelor climatice mobile, iar cortul lor Mammoth Classic este o versiune în mărime naturală a grow box-ului, conceput pentru începători, dar și pentru cultivatorii avansați datorită asamblării sale foarte simple. Are o reflectivitate ridicată datorită țesăturii Mylar 600D utilizate și are un preț cuprins între versiunile LITE și PRO.




Comparativ cu versiunea mai ieftină, diferențele constau în utilizarea materialului reflectorizant intern. Comparativ cu versiunea PRO, diferențele constau, de asemenea, în utilizarea suprafeței interioare și a prelucrării ca atare. În comparație cu versiunea PRO, versiunea Classic are mai puține elemente prefabricate sub formă de ieșiri de evacuare, orificii pentru diverse cabluri, dispozitive de udare etc.
- 100% protecție la lumină - montaj rapid și ușor - design nou cu cadru din tuburi de oțel de 16 mm grosime întărit și colțuri de înaltă calitate - disponibil într-o gamă largă de dimensiuni - uși mari pentru acces ușor -gamă largă de tranziții pentru instalarea ușoară a echipamentelor interne.
| Dimensiunile cortului | 80 x 80 x 160 cm |
| Suprafața de creștere | 0.64 m2 |
| Volumul cortului | 1.02m3 |
| Material suprafață | Mylar 600D |
| Ușă (intrare) | 1x față |
| Fereastră (ventilație) | 1x 30 x 20 cm |
| Conexiune | strat - strat unic O 76 - cabluri O 152 - tragere O 152 - extragere |
| Construcție | material - oțel grosimea covorului - 0,5 mm Tijă O 16 mm |
| Accesorii | conectori (material copolimer PP) 2x mâner 2x curea - curele pentru fixarea filtrului de capăt 1x rezervor de apă detașabil |
Cum să construiți un vis sau să construiți un cort de creștere Mammut
Parametri suplimentari
| Categorie: | Corturi mici de cultivare până la 1 m² |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| EAN: | 5060266944390 |
| Etapa plantei: | Pentru întregul ciclu de cultivare |
| Folie reflectorizantă: | Argintiu |
| Formă bază: | Pătrat |
Stavba mammoth PRO boxu
Mammoth Tents - Kvalitní holandská značka, která má co nabídnout
Mammoth Tents je holandská značka známá kvalitními pěstebními stany, které jsou ideální pro indoor pěstování rostlin. Nabízí širokou škálu boxů v různých velikostech (od 0,16 do 4,5 m²), které jsou kompatibilní s květináči i hydroponickými systémy.
Mammoth Tents se dělí na tři řady:
- Mammoth PRO (odolný dvouvrstvý plášť, vyšší odrazivost)
- Mammoth Lite (cenově atraktivní, jednodušší konstrukce)
- Mammoth Classic (střední cesta mezi kvalitou a cenou)
Všechny modely jsou vyrobeny z netoxických materiálů a snadno se instalují, což usnadňuje práci s kabeláží a ventilátory.
Produse asociate
Conductele Combi sunt complet flexibile și pot suporta presiuni ridicate și temperaturi de până la 140 de...
Sistem de agățare pentru obiecte foarte grele în sau în jurul boxului de creștere. Cel mai frecvent...
Panou LED GROW suspendat echipat cu un cip COB cu spectru complet, 2x 50W. Are cele mai mari deviații...
Panoul de creștere cu LED-uri de înaltă calitate combină LED-uri albastre, roșii, ultraviolete și...
HortiLMG 175 LED 85W Quantum Table este soluția perfectă de iluminat pentru replantare, preplantare sau...
Optimizează-ți cultivarea cu panoul LED Grow SAMSUNG 320W, ideal pentru a crește legume fructifere și...
Panou LED GROW suspendat echipat cu un cip COB cu spectru complet de 50W. Acesta are cele mai mari variații...
Optimizează-ți cultivarea cu LED Grow Panel SAMSUNG 240W, ideal pentru cultivarea legumelor frugifere și a...
Spotul LED de înaltă calitate pentru creșterea și înflorirea plantelor cu o putere totală de 50 W vă va...
Spotul cu putere maximă de 50 W vă va surprinde în mai multe feluri. Direcționarea luminii de la dispozitiv...
Reflectorul cu o putere totală de 50W va aduce creșterea plantelor tale la un nivel nou. Datorită diodelor...
Panoul de creștere cu LED-uri de înaltă calitate combină LED-uri albastre, roșii, ultraviolete și...
Produse alternative
Cortul de cultură Secret Jardin Hydro Shoot este un cort de cultură profesional care este fabricat din cel...
Cortul de creștere HomeBox Ambient este deosebit de atrăgător cu materialul său interior PAR+ pentru o...
Cortul de creștere de înaltă calitate HOMEbox HomeLab este potrivit pentru cultivatorii pasionați. Toți...
Mammoth LITE sunt corturile de cultivare la cel mai accesibil preț oferite de această companie olandeză, un...
Cortul Budbox Lite este ideal în special pentru cultivatorii începători. Acest cort stabil și de încredere...
Cortul de cultivare Cultibox Light Plus este compact și funcțional, dimensiunile sale de 60x60x140 cm fiind...
Anexa mai mică pentru cortul Diamond Box Silver SL60, cu folie de mylar argintie la interior. Dispune de...
Cortul de cultivare Urbanbox, cu dimensiuni de 60x60x160 cm, este potrivit pentru cultivare indoor, sub...
Cortul Budbox Lite este potrivit mai ales pentru cultivatorii începători. Cortul stabil și de încredere...
BudBox PRO Intermediate este un cort de cultivare care nu vă va dezamăgi, indiferent dacă sunteți un...
Noua versiune a Pure Tent Grow Tent 2.0 este o cutie de cultură etanșă care vă oferă un control mai mare...
Cort Garden High ProBox EcoPro 60, 60x60x140 cm.
Corturile PURE TENT oferă un raport calitate-preț fără compromisuri. Folosind materialul MYLAR D400 de...
Cort GorillaBox 60x60x140 cm pentru cultivare.
Cortul de cultivare mic, cu țesătură Mylar 600D, bare metalice de 16mm cu strat de vopsea pulbere și...
Secret Jardin Dark Street este un cort de creștere profesional fabricat din cel mai bun material...
